Kalendarze firmowe jako gift na przełomie roku

Wielu przedsiębiorców zastanawia się czy warto wydać pieniądze na kalendarze firmowe. Odpowiedź brzmi: tak i nie.
Cechą marketingu jest to, by podejmować decyzje dopasowane do branży.

Czy warto dawać prezenty swoim klientom? Warto! Gdy sięgam pamięcią do “tamtej torby bawełnianej”, wiem, że dostałam ją od firmy A. Nie muszę przyglądać się jej, by to wiedzieć. Zabieram ją na większe zakupy.
Gdy ktoś mówi do mnie “podaj mi jakiś ostry nożyk”, wiem, że sięgnę po prezent jaki dostałam niedawno od firmy B. Nożyk rzeczywiście jest dobrej jakości, przydaje mi się w kuchni, a ja przecież lubię gotować. Ponownie gift jak najbardziej trafiony.
Podobnie jest z kalendarzami. Istotne jest, by przy wyborze formatu kalendarza, wybrać taki, jaki osoba której go podarować, chciałaby zawiesić w swoim biurze.

Branża, w której większość właściciele firm stanowią starsi ludzie, może przychylnym okiem spojrzeć na kalendarz trójdzielny z czytelnymi kalendariami. Zapisywanie ważnych wydarzeń na kalendarzu ściennym, który na froncie ma widoczne 3 kolejne miesiące, jest dobrym rozwiązaniem, by podczas rozmowy telefonicznej rozplanować i zapisać spotkania.
Kalendarz biurkowy z kalendarium na spirali sprawdzi się u handlowców firmy.
Kalendarze z naszej oferty o formacie 11cm x 23cm, z magnesem by zaczepić na lodówkę, świetnie sprawdzą się u wszystkich tych, którzy poza telefonem, lubią zapisywać np wizyty u lekarzy czy terminy badań na tradycyjnej kartce. Taka fiszka zamieszczona na lodówce nie pozwoli zapomnieć o ważnych spotkaniach.
Kalendarz plakatowy? Dlaczego nie wydrukować zdjęcia miasta, w którym mieści się siedziba firmy. Uszlachetnić lakierem punktowym neonowy logotyp firmy? Dobry pomysł. Niech wszyscy kojarzą, że jeśli doradztwo marketingowe i Bydgoszczy, to ALC Studio. Ważne by pamiętać, jaki jest cel darowania giftów firmowych i komu je dajemy. Chcemy aby były ładne i użyteczne. Natomiast logotyp naszej firmy jest akcentem mówiącym osobom trzecim, kto ten wspaniały gadżet czy kalendarz podarował. Właściciele firm, którzy dostali od nas prezent, nie będą mieli problemu przez długie lata wspomnieć nazwę naszej firmy. Dobre i złe rzeczy pamięta się długo. Jeśli nie masz czasu na to by przeanalizować komu chcesz dać prezent, może nie powinieneś go dawać.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem wyceny zapraszam do składania zapytań

biuro@alcstudio.pl

Jeśli potrzebujecie Państwo doradztwa, umówmy się na messengerze na 15 min rozmowy! 🙂

Pamiętajcie by zerkać też na nasz FP

Dobrego tygodnia,
Anna Górecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *